Роль функционального корма в улучшении качества жизни

2014. gada oktobrī Modenas Viligelmo veterinārajā klīnikā (Itālija) vizītē ieradās kastrēts 10 gadus vecs vīriešu kārtas boksera šķirnes suns ar sūdzībām par 3 ādas veidojumu pēkšņu parādīšanos. Pirmais veidojums bija liela izmēra un mobils, atradās uz labās priekškājas otrā pirksta dorsālās virsmas un bija tai piesaistīts uz ciešas kājiņas. Interesanti, ka āda uz veidojuma virsmas bija neskarta - bez alopēcijām vai dermatīta pazīmēm. Otrs veidojums atradās astes labajā pusē, zemādā, nebija mobils un āda virs tā bija neapmatota, melnīgsnējā krāsā, taču bez čūlām. Tādas pašas pazīmes tika novērotas uz trešā veidojuma, kas atradās gluteālā apvidus dorsālās virsmas kreisajā pusē. Trihoskopijā tika apstiprināta mikroskopisko sēņu sporu klātbūtne, kas atbilda Microsporum gypseum.

Savukārt hematoloģijas un asins bioķīmijas analīzēs, rentgena un ultrasonogrāfiskajos izmeklējumos būtiskas izmaiņas netika atrastas. Aknu un liesu biopsijas paraugos, kas tika iegūti aspirācijas ceļā, kā arī exon 11 analīzēs netika atrasti tuklo šūnu infiltrāti vai attiecīgās ģenētiskās mutācijas.

Vispirms sunim tika izrakstīts grizeofulvīns viena mēneša garumā, pēc tam prednizolons devā 1 mg/kg un “Epato 1550” tabletes (divreiz dienā). Pēc mēneša prednizolona deva tika samazināta uz 0.75 mg/kg, bet grizeofulvīna lietošana tika pārtraukta. Vislielākās bažas bija par prednizolonu, jo tās bija vienīgās zāles pret tuklo šūnu audzēju, kuru lietošanai piekrita saimnieki, kā arī tā izraisītās komplikācijas, kas sekmētu dermatofitozes izplatīšanos. Pēc trīs mēnešiem tika izmēģināta funkcionālā barība ar imūnmodulējošu iedarbību (“IMMUNOACTIVE” SANYpet S.p.A). Pēc nedēļas prednizolona deva tika samazināta uz 0.6 mg/kg un 15 dienas pēc funkcionālās barības papildterapijas uzsākšanas, tā lietošana tika pārtraukta pavisam. Pēc trim nedēļām neoplastiskie veidojumi bija nedaudz samazinājušies izmēros.

 

2017. gada 28. aprīlis

Saite uz pētījumu

Вернуться к блогу