Spirulīnas

Спирулина

Kas viņas ir?

Viņas ir zilganzaļas aļģes, kuras pieder ciānbaktēriju klasei un kuras mīt karstos un sārmainos (pH 6<) sālsūdens ezeros. Vai esat uzminējuši viņu vārdu? Spirulīnu (Spirulina maxima) nosaukums un mikroaļģēm raksturīgās īpašības var būt maldinošas – tās patiesi ir supervarones, jo satur organismam ļoti vērtīgas uzturvielas.  SANYpet ražotajā suņu un kaķu barībā izmantotas tikai bioloģiskas izcelsmes spirulīnas.

Superspējas

Spirulīnu kaujas arsenāls ir plašs. Tās satur neizstājamās un aizvietojamās aminoskābes, B vitamīnus, C, D un E vitamīnus, ogļhidrātus un flavonoīdus. Īpaši jāizceļ tokoferoli, kas atrodas E vitamīna sastāvā, un karotinoīdi, jo tiem piemīt antioksidējošas īpašības.

Tāpēc spirulīnas ir īstas varones to barību sastāvā, kam ir ierobežots kaloriju daudzums. Tur tās kalpo kā dabīgas izcelsmes funkcionālo aminoskābju piedeva un ir lielisks proteīna un minerālvielu avots, kas kompensē trūkstošās uzturvielas. Barojoša un viegli sagremojama – spirulīnas palīdz suņiem ar lieko svaru un darbojas gan kā zarnu trakta, gan aknu antioksidanti. Turklāt, saskaņā ar kādu Kalifornijā veiktu pētījumu, tās arīdzan stimulē imūnsistēmu un izārstē anēmiju.

Kur viņu meklēt?

Spirulīnas palīdzēs jūsu sunim un kaķim atgūt ideālo formu ar  FORZA10 Active Weight Control sauso barību. Spirulīnu pozitīvās īpašības mēs esam iekļāvuši arī kārumu līnijā – sevišķi veselīgajā mazkaloriju Delizie Bio Diet.

Varoņdarbi

Lai uzzinātu vairāk par spirulīnas varoņdarbiem, domās ir jāveic ceļojums pagātnē.

  1. gadsimta 60. gados mierīgajos Tekskoko ezera ūdeņos Meksikā franču zinātnieku grupa atklāja spirulīnas. Un tieši šeit viņas sāk savu stāstu ar 500 gadus ilgo vēsturi. Actekiem un citām Centrālamerikas civilizācijām viņas bija galvenais pārtikas avots. Pazīstamais spāņu konkistadors Kortezs spirulīnas ir pieminējis savā dienasgrāmatā, aprakstot to, kā vietējie acteki tirgoja no tām gatavotas kūkas, dēvētas par tecuilatl.
    Lieki nekavējoties un pārāk neieslīgstot nostaļģijā, mēs turpinām mūsu ceļojumu cauri laikam un telpai Āfrikas virzienā. Šeit mēs spirulīnas satiekam Kossoromas ezerā Čadā, kur kanembu cilts pēc to filtrēšanas un žāvēšanas no tām gatavo ēdienu dihè un dārzeņu zupu, sauktu par souce.
Вернуться к блогу