Alveja

Alveja

Kas viņa ir?

Uzskata, ka alvejas (Aloe vera) nosaukums nācis no grieķu valodas, jo tās aug tuvu jūrai, taču ir arī ziņas, ka vārds cēlies no arābu alua un ebreju halat – abi nozīmē “rūgts” , kas raksturo no alvejas iegūto sulu. Alveja pieder pie liliju dzimtas un tai ir plašs pielietojums. Taču jāatceras, ka ne visas auga daļas ir nekaitīgas – lai iegūtu vēlamo rezultātu, alvejas sastāvā esošās aktīvās vielas ir jāizolē un pareizi jādozē.

Superspējas

Lai alveju varētu izmantot suņu un kaķu ārstēšanai un iegūtu no viņas nepieciešamās aktīvās vielas, tai sevi ir jāziedo. Alvejas spēks ir koncentrēts lapās un, lai tam piekļūtu, ir jānoņem lapu augšējos slāņos esošā sveķainā kārta. Kad tas ir paveikts, ir jāsavāc alvejas sula un, to vārot kopā ar dziļāk esošajiem lapas gēla slāņiem, tā ir jākoncentrē. Ārstnieciskā viela, ko iegūst no šīs zaļās dzīvības sulas, ir alveīns.

Alvejai ir nomierinoša un pretiekaisuma iedarbība, tā labi dziedē brūces. Tādēļ alveja ir viena no visplašāk lietotajām izejvielām ādas krēmu pagatavošanā. Savukārt suņiem un kaķiem alvejas spēks ir nepieciešams zarnu gļotādai. Ādas slimības ir saistītas ar zarnu gļotādas caurlaidību un izmaiņām tajā, kas radušās pēc nemitīgās cīņas ar toksīniem un to izvadīšanas.

Alveja darbojas kā ziede: tā stiprina zarnu sieniņas, padarot tās mazāk jutīgas pret indīgajām vielām un tādejādi novērš, piemēram, izsitumu rašanos uz ādas. Bez šīm īpašībām alvejai piemīt arī citas – šis augu supervaronis veicina un atjauno asins mikrocirkulāciju ādā, viņai piemīt žultsdzenošs efekts un spēja stimulēt imūnsistēmu, lai tā ar balto asins šūnu armiju varētu iznīcināt visus ienaidniekus. Tomēr, alveju lietojot, ir jāievēro arī piesardzība.

Vai atcerieties, kuras lapu daļas mēs noņēmām, lai iegūtu tikai sulu?

Uz alvejas lapām esošā sveķainā kārta satur visai neparastu un spēcīgu vielu, ko sauc par antrakvinonu. Neievērojot piesardzību, atdalot vērtīgās vielas no antrakvinona, jūs iegūsiet pavisam nevēlamu blakusefektu – šī viela kairina muskuļus un tai piemīt laksatīva darbība.

Kur viņu meklēt?

Novērtējot alvejas labās īpašības,  mēs esam saukuši viņu talkā FORZA10 Dermo Active un Immuno Active sauso barību izstrādē. Viņas darbība ir nepieciešama arī Perianal Active sausajā barībā tikai suņiem, Ophtalmic Active un Depura Active sausajās barībās tikai kaķiem, kā arī Hypoallergenic Active sausajā barība. Alveja ir arī mitro barību Dermo un Hypoallergenic Actiwet sastāvā, kas paredzēta gan suņiem, gan kaķiem.

Varoņdarbi

Alvejai ir daudz radinieku. Ir zināmas 435 atzītas sugas un pasugas.

No alvejas iegūst pulveri, kuru izmanto dažādu liķieru pagatavošanai.

Kāda ceļojuma laikā Kristofers Kolumbs dienasgrāmatā rakstījis šādi: “Cilvēka veselībai nepieciešami četri augi: graudaugi, vīnogas, olīvas un alveja. Pirmie viņu paēdina, otrie uzlabo garastāvokli, trešie sniedz harmoniju un ceturtais viņu izārstē.”
Atpakaļ uz emuāru