Kurkuma

Kurkuma

Kas viņa ir?

Kurkuma (Curcuma longa), dēvēta arī par Indijas safrānu,  ir ieradusies no Tālajiem Austrumiem, lai pierādītu savas spējas. Paviesojusies uz audumiem un virtuves plauktos, viņa ir pievienojusies augu supervaroņu komandai, lai sniegtu savu ieguldījumu suņu un kaķu labā.

Kurkuma ir līdzīga safrānam, taču tāpat kā ingvers pieder pie  Zingiberaceae dzimtas. Šī auga sakneņa vērtīgās īpašības līdzīgi kā īstenam varonim ļauj kurkumai sakautos ienaidniekus iezīmēt ar burtu “Z”. Augu supervarones nosaukums cēlies no sanskrita vārda Kum-kuma, un viņa ir viens no visvairāk pētītajiem augiem Indijā.

Superspējas

Kurkuma citu augu supervaroņu vidū būtiski izceļas, jo satur nozīmīgākās dabiskas izcelsmes pretiekaisuma vielas, kuras var pārspēt pat fenilbutazonu (ļoti spēcīgs pretsāpju medikaments!).

Kurkumas ēterisko eļļu sastāvā ir vairākas aktīvās vielas, piemēram, kurkumīns, kurkumēns, zingiberēns un turmerons, kam ir labvēlīga iedarbība uz suņiem un kaķiem. Kurkuma stimulē imūnsistēmu, tai ir spēcīgas antioksidējošas īpašības un kurkuminoīdi ir iedarbīgas baktericīdas vielas. Taču viņas visvarenākā spēja ir angioģenēzes – jaunu asinsvadu veidošanās – kavēšana.  

Kurkuma savus labos darbus paveic aknās, veicinot žults ražošanu, un žultspūslī, sekmējot žults izvadi, un tādējādi sniedzot ieguldījumu žultspūšļa iekaisuma un žultsakmeņu ārstēšanā.

Kur viņu meklēt?

Kurkumas neparastās spējas ir izmantotas vairākās Forza10 barību līnijās: Immuno Active sausajā barībā suņiem un kaķiem, Perianal Active, Ophtalmic Active, Depura Active un Dermo Active barībās kaķiem un suņiem. Brīvos brīžus šī supervarone pavada mūsu Delizie Bio kārumu līnijā ar papaijas, mango, kivi un grauzdējuma garšu.

Varoņdarbi

Kurkuma nāk no augu dzimtas, kurā iekļautas vairāk nekā 90 dažādas sugas, arī Curcuma longa, kura kopā ar “Sanypet Forza10” piedalās izvirzīto mērķu sasniegšanā.

Kurkuma ir indiešu iecienītākā ēdiena – karija – sastāvdaļa un gatavošanas procesā tā tiek samaisīta kopā ar kanēli, pipariem, krustnagliņām, muskatriekstiem un ingveru.

Ja gribēsiet šo augu supervaroni noķert, pielavieties viņai uzmanīgi, jo viņa uz jūsu rokām atstās dzeltenīgi oranžas pēdas. Kurkumu izmanto ne tikai kā garšvielu un nekaitīgu pārtikas krāsvielu, bet to kopā ar citām vielām, kas ir iegūtas no tās saknes, lieto vilnas un zīda krāsošanā. Tas ir iespējams, pateicoties kurkuminoīdiem un kurkumīnam.
Kurkuma ir arī viena no senā balzāma “Fioravanti Alcoholate” sastāvdaļām un to izmanto kā skābju-bāzu (pH) indikatoru – tā kļūst sarkana, ja nonāk saskarsmē ar sārmainu šķīdumu.
Atpakaļ uz emuāru