Ko nozīmē tīras barības sastāvdaļas?

Ko nozīmē tīras barības sastāvdaļas?

Dr. Sergio Canello (veterinārmedicīnas doktors), savā daudzu gadu klīniskajā praksē - laikā, kad uzsākās apjomīgā industriālās dzīvnieku barības izplatība, novēroja ciešu saistību starp mājdzīvnieku veselības traucējumiem un rūpniecisko dzīvnieku barību

Dr. Canello DVM, konstatēja, ka  veselības problēmas atrisinās nomainot rūpniecisko barību pret mājās gatavotu barību. Patiesībā, mājdzīvnieks, kuram bija veselības problēmas, ēdot rūpniecisko barību ar vistu, atveseļojās ēdot mājās gatavotu barību -  pat tad, ja tajā bija vista. Dr. Canello bija aizdomas, ka oksitetraciklīna atliekvielas ir augstās koncentrācijās visā rūpnieciskajā barībā. Īpaši, ja tā gatavota no zemas kvalitātes izejvielām. Tāpat Dr. Canello bija aizdomas, ka Oksitetraciklīna atliekvielām ir savādāka iedarbība uz organismu nekā pašam oksitetraciklīnam.

Sākotnējās aizdomas, kas vēlāk kļuva par zinātnisku pārliecību, ir tādas, ka šīs atliekas uzkrājas dzīvnieka organismā un izraisa iekaisuma fenomenu, kas var lokalizēties jebkurā orgānā vai orgānu sistēmā (atkarībā no individuālās jutības).

Oksitetraciklīns ir bakterostatiska antibiotika, ko plaši izmanto intensīvajā lopkopībā, lai gaļas dzīvnieki būtu veseli un labi augtu. BET tās lietošanas rezultātā rodas ļoti toksiski metobolīti, kas visvairāk uzkrājas kaulos. Turklāt - lielākā daļa mājdzīvnieku barību tiek ražotas tieši no kaulu miltiem – tāpēc tās ir toksiskas!

Viss, kas satur kaulu miltus, ir toksisks!

Tik ilgi, kamēr atliekvielas tiks uzņemtas organismā, tās veicinās iekaisuma procesus līdz tie kļūs hroniski.

Šajā ziņā, vienīgais risinājums ir apturēt kaitīgo atliekvielu uzņemšanu.Tāpēc Dr. Canello prātoja, kā pagatavot barību, kurā apvienotas industriālās mājdzīvnieku barības stiprās puses (ērta lietošana, ērta uzglabāšana, sabalansēts sastāvs jebkuros apstākļos un gadalaikā),  un kurā nav nevēlamu atliekvielu, kas negatīvi ietekmē mīļdzīvnieku veselību.

Viņš sev jautāja: kā izvairīties no šo toksisko atliekvielu klātbūtnes rūpnieciskajā barībā? Atbilde bija pavisam vienkārša, bet pilnībā inovatīva tajā laikā: Izveidot barības līniju uz zivs bāzes!

Zivju kā proteīna avota izmantošana, jo īpaši savvaļā nozvejotas zivis,  nevis saimniecībā audzētas, garantē, ka izejvielā nav oksitetraciklīna. FORZA10 Eiropas tirgū ir bijusi pirmā mājdzīvnieku barības līnija uz zivju bāzes.

FORZA10 patiesībā ir dzimusi kā produktu līnija uz zivju bāzes, kas spēj novērst visas mājdzīvnieku veselības problēmas, saistītas ar iekaisuma parādībām, lokalizētām dažādos orgānos un orgānu sistēmās.

Palielinoties pieprasījumam FORZA10 izstrādāja dažādas produktu līnijas ar specifiskām īpašībām, ieviešot citus proteīna avotus, bet vienmēr ievērojot pamatkritērijus. Faktiski tiek izmantoti tikai proteīna avoti, kas iegūti ekstensīvajā vai bioloģiskajā lopkopībā.

Pateicoties kompānijas R&D nodaļai, Dr. Canello bija iespēja veikt daudzus zinātniskos pētījumus, ar kuriem viņš varēja zinātniski pierādīt to,  ko viņš empīriski jau bija pieredzējis: oksitetraciklīna atlieku toksisko lomu.

Laika gaitā SANYpet ir izdevies zinātniski apstiprināt visus tās komerciālās un produktu filozofijas pamatprincipus ar 27 publikācijām ietekmīgos zinātniskajos žurnālos .

Nozīmīgākie no tiem ir:

1.Oksitetraciklīns sastopams vistu gaļas kaulu miltos un izraisa šūnu nāvi (publicēts Poultry Science, May 2015).

2.Oksitetraciklīns vistu kaulu miltos izraisa audu iekaisumus (publicēts Journal of Biochemical and Molecular Toxicology, November 2015). 

3.Lopkopībā izmantoto antibiotiku lietošana veicina nepanesības simptomu rašanos dzīvniekiem un cilvēkiem (publicēts Nutricìon Hospitalaria, 2014)

Kā arī, ka viņu izveidotās barības:

  • DepurA uztur vai sasniedz pareizo fizisko formu suņiem un uztur pienācīgu oksidatīvo līdzsvaru (publicēts Food and Nutrition Sciences, August 2013).
  • DepurA veicina oksidatīvo līdzsvaru un kognitīvās spējas veciem suņiem (publicēts Journal of Veterinary Medicine, June 2015).

Mēs vārda tiešā nozīmē apmeklējām “pasaules malu”, lai atrastu tīras olbaltumvielas – tālu pie Islandes krastiem. Ūdeņos, kas tīri no smago metālu un cita veida piesārņojuma.
Lielākajā daļā FORZA10 barībās, kā olbaltumvielu avots, tiek izmatotas mazas veselas zivis, kas ir tīras un nozvejotas atklātā jūrā. Siļķes un anšovi – mazas pelaģiskas zivis, jo tās apiet kontaminācijas risku ar smagajiem metāliem, barojoties ar planktonu, un tiek noķertas savvaļā - okeānā. Bez tam, siļķes un anšovi tiek pārstrādāti pilnībā, padarot tos par izcilu proteīna avotu ar augstu bioloģisko vērtību. Tām ir daudz pozitīvu priekšrocību: tām ir augsta bioloģiskā vērtība, laba sagremojamība, tās ir brīvas no kaitīgā ķīmiskā vai farmakoloģiskā piesārņojuma, un tās nesatur antibiotiku atliekvielas, kas patiesībā, ir viens no galvenajiem ienaidniekiem mūsu mīluļu veselībai. Bez visa iepriekšminētā, zivis ir bagātas ar polinepiesātinātajām Omega – 3 un Omega - 6 taukskābēm, kā arī ar bagātas ar fosforu selēnu un  B12 vitamīnu. Ar laiku FORZA 10 barību klāstā parādījās barības ar cita veida olbaltumvielu avotiem kā jērs un briedis. Lai nodrošinātu mūsu “tīru izejvielu” konceptu, mēs izmantojam gaļu, kas iegūta tikai un vienīgi no Jaunzēlandes un vai Islandes ekstensīvās lopkopības saimniecībām. Vistas gaļa tiek iegūta no sertificētām bioloģiskām saimniecībām, vai Islandes ekstensīvās lopkopības saimniecībām.

Šīs valsts neskartās pļavas, kur dzīvnieki ganās brīvā dabā un savvaļas ganībās, ir tīri avoti: jēra gaļai un brieža gaļai. Arī zirgu gaļa, kas izmantota jaunajā Forza10 DIET līnijā. 

Ekstensīvās lopkopības nozarē joprojām var atrast tīras un uzturvielām bagātas izejvielas . Bez tam SANYpet rūpnīcā tās visas tiek rūpīgi un regulāri pārbaudītas un tā ir ieguvusi arī: ISO 9001/2008 certified company statusu.

Pēdējos 25 gadus SANYpet ir bijusi misija atbrīvot pasauli no nekvalitatīvas, piesārņotas mājdzīvnieku barības.

Un kā atalgojums tam ir fakts, ka arvien lielāks skaits lolojumdzīvnieku īpašnieku atsakās no komerciālas lolojumdzīvnieku barības par labu mājdzīvnieku barībai, kas gatavota no tīrām sastāvdaļām un ir bagātinātas ar atsevišķiem botāniskajiem līdzekļiem, un lielākā daļa klīnisko izpausmju, kas saistītas ar pārtikas alerģiju vai pārtikas nepanesību, dabiski izzūd.

Vairāk par pētījumiem un pierādījumiem citos mūsu rakstos un:

Par Forza10 stāstu citur

 

Atpakaļ uz emuāru