Ceļteka

Ceļteka

Kas viņa ir?

Nepaejiet garām olveida ceļtekai (Plantago psyllium) un ievāciet tās sēklas, lai no sēklapvalkiem, kas bagātīgi satur gļotvielas, iegūtu tieši tās superspējas, kas mums ir nepieciešamas.

Superspējas

Olveida ceļtekas sēklapvalkos esošās gļotvielas ir līdzeklis, kas to vien gaida, lai sāktu rīkoties. Un to motivē ne nauda, ne mīlestība, bet gan ūdens. Šīs gļotvielas ir hidrofīlas: tām patīk ūdens un tās atdzīvojas, nonākot ar to kontaktā un veidojot biezu gēlveida masu. Šī īpašība būs sevišķi noderīga aizcietējuma gadījumos, jo “palīdzēs lietām virzīties uz priekšu”. Efekts var būt pretējs caurejas gadījumā, jo tās absorbēs lieko šķidrumu.

Tāpēc šis ir ne tikai laksatīvs līdzeklis, bet arī regulē zarnu satura mehānisko virzību uz priekšu. Nevēloties viņu novērtēt par zemu, mēs viņu dēvēsim par izcilo satiksmes regulētāju, kura strādā gremošanas traktā un ar pietiekamu daudzumu ūdens ietekmē zarnu satura kustību.

Kur viņu meklēt?

Olveida ceļtekas sēklapvalku pulveris ir iekļauts gan mūsu FORZA10 Intestinal Active sausajā barībā, gan mitrās barības līnijā Actiwet suņiem un kaķiem. Ņemiet vērā, ka ceļteka pārvietojas incognito un slēpjas zem termina “dabīgās WBC”, ar kuru apzīmē viņas gļotvielu bāzes sastāvdaļas.

Varoņdarbi

Stāsta, ka ceļtekas sēklapvalkos esošās gļotvielas (bez tām ceļteka nav nekas)  ir izmantotas medicīnā acu slimību, saaukstēšanās un bronhīta ārstēšanai. Savukārt botānikas speciālists Paolo Silvio Bokone bija pārliecināts, ka, pievienojot šīs gļotvielas bruņurupuču zupai, var izārstēt tuberkulozi.
Atpakaļ uz emuāru