Mežrozīšu augļi

Mežrozīšu augļi

Kas viņi ir?

Mežrozītes savvaļā sastopamas bieži, bet spīti tam viņa citu augu vidū izceļas, pateicoties skaistiem sarkanīgi rozā ziediem un apaļiem, spīdīgiem augļiem, kuri pazīstamā fitoterapijas speciālista Leklerka vārdiem – “ir apņemti ar mirdzošu koraļļu krāsas apvalciņu.”

Viss mežrozīšu augļu spēks ir paslēpts tieši zem šī sarkanā apvalka. Mežrozīte ir dārza rozes savvaļas radiniece un pieder rožu dzimtai.

Superspējas

Mežrozīšu augļu sastāvā esošās aktīvās vielas raksturo altruisms un mērķtiecība – šādā veidā viņas veicina citu augu aktīvo vielu biopieejamību, kā arī palīdz tām nokļūt šūnās un stiprināt imūnsistēmu.

Tie aizsargā asinsrites sistēmu un aktivizē organisma aizsargspējas, tie spēj attīrīt organismu un tiem piemīt viegla diurētiska un laksatīva darbība. Mežrozīšu augļi ir arī zarnu gļotādu mīkstinošs līdzeklis.

Zem mežrozīšu augļu sarkanā apvalciņa atrodas daudz antioksidantu – C vitamīns un polifenoli. Patiesībā suņiem nav vajadzības uzņemt vitamīnus no ārējiem avotiem, jo viņi visu nepieciešamo sintezē no glikozes. Taču mežrozīšu augļi tāpat var palīdzēt drudža, profūzas caurejas vai akūtu iekaisumu gadījumā.

Tāpat kā Ahilejam papēdis un Supermenam kriptonīts, arī mežrozīšu augļiem ir vājā vieta: žāvēšanas laikā C vitamīna saturs izteikti samazinās no 95% līdz 40%, tāpēc šis process ir jāveic ļoti uzmanīgi.

Kur viņu meklēt?

Ņemot vērā mežrozīšu augļu spējas, variet tos meklēt Forza10 Oto Active sausajā barībā kopā ar pārējo lielisko supervaroņu komandu  – tējas koku, liepziediem un ķiploku. Taču mežrozīšu augļu spēks meklējams arī citās barībās: Forza10 Intestinal Active, Maintenance Puppy Junior un Legend Skin.

Varoņdarbi

“Ārējo pazīmju doktrīnas” pamatā bija doma, ka tie augi, kas izskatās pēc noteiktas ķermeņa daļas vai orgāna, var tikt izmantoti to ārstēšanai. Mežrozīšu atstātie skrāpējumi uz ādas atgādina ar trakumsērgu slima suņa atstātās kodienu pēdas, tāpēc uzskatīja, ka šie augi var šo slimību izārstēt, un tāpēc itāļu valodā mežrozīti sauc rosa canina (suņu roze).

Katra tauta mežrozītes dēvē citādāk: noteikti vissmieklīgākais ir franču grattecul (burtiskā nozīmē “dibena kasītājs”) ne tikai augļu formas dēļ, bet arī laksatīvās darbības dēļ.

Persieši no mežrozīšu augļiem iegūtos ekstraktus izmantoja nierakmeņu ārstēšanā, lai mazinātu smagu menstruālo asiņošanu un galu galā… lai pieceltu no kapa mirušos!

Atpakaļ uz emuāru