Lielogu dzērvenes sastāvā ir ļoti daudz flavonoīdu un C vitamīna. Tās galvenā funkcija suņu un kaķu organismā ir spēja aizkavēt baktēriju piestiprināšanos urīnpūšļa sienai, kā arī veicināt atbrīvošanos no tām.

Lielogu dzērvene

Kas viņa ir?

Lielogu dzērvene (Vaccinium macrocarpon), dēvēta arī par Amerikas sarkano dzērveni, ir augs, kas sastopams Ziemeļamerikā. Mums viņu nevajadzētu sajaukt ar viņas māsu brūkleni (Vaccinium vitis-idanea) vai mellenēm (Vaccinium myrtillus), kuras ir bieži sastopamas Eiropā.

Superspējas

Lielogu dzērvenes sastāvā ir ļoti daudz flavonoīdu un C vitamīna. Tās galvenā funkcija suņu un kaķu organismā ir spēja aizkavēt baktēriju piestiprināšanos urīnpūšļa sienai, kā arī veicināt atbrīvošanos no tām. Lielogu dzērvenēs esošās aktīvās vielas darbojas kā brīvo radikāļu savācēji, kuri tos pārvērš par organismam nekaitīgiem savienojumiem.

Kur viņu meklēt?

Lielogu dzērvene savas spējas pierāda FORZA10 Renal Active sausajā barībā suņiem un kaķiem, kā arī Urinary Active sausajā barībā kaķiem un tās attiecīgajā Actiwet line mitrās barības līnijā. Tā ir iekļauta arī mūsu FORZA10 Legend Skin sausajā barībā.

Varoņdarbi

Kad eiropieši ieradās Amerikā un atklāja lielogu dzērvenes, viņi tās sāka lietot uzturā, jo bagātīgais C vitamīna saturs palīdzēja cīnīties ar cingu ilgo pārceļojumu laikā uz kuģiem, kuru laikā viņi atradās jūras žēlastībā.

Viens no iebraucējiem Amerikā par lielogu dzērvenēm rakstīja savam brālim Anglijā, stāstot par to, ka tās augot purvos un līdzīgi ķiršiem esot ideālas, lai pagatavotu mērci tītara vai vistas ēdieniem. Lielogu dzērvene jeb “dzērvju oga” savu nosaukumu ir ieguvusi izskata dēļ, jo tās kātiņš un ziedi atgādina putna kaklu.
Atpakaļ uz emuāru