Funkcionālā barība mājdzīvniekiem

Kopsavilkums

Regulāri lietojot funkcionālo barību, tā var uzlabot veselību. In vitro un in vivo pētījumos ir pierādīts, ka dažas no funkcionālajām barībām ir ne tikai veselīgas, bet arī ar tīkamām garšas īpašībām, kas patīk dzīvniekiem. Šīs sadaļas mērķis ir sniegt vispārīgu jaunāko informāciju par pieejamajām komerciālajām dzīvnieku barībām ar pierādītu efektivitāti pret slimībām, kas ir saistītas ar iekaisumu. Izpēte dzīvnieku barības jomā vēl joprojām ir nepietiekama un neobjektīva.

Funkcionālās dzīvnieku barības panākumu pamatā ir bioloģiski aktīvo sastāvdaļu pievienošana paredzamā un drošā veidā, lai efektīvi samazinātu saslimšanas riskus un palīdzētu organismam.

Mūsu pētījumos novērojām, ka slimo suņu veselības stāvoklis uzlabojās, lietojot komerciāli pieejamās barības, kas saturēja bioloģiski aktīvās vielas (funkcionālā barība).  Tāpēc ir nepieciešami papildus pētījumi par funkcionālo barību pielietojumu mājdzīvnieku ēdināšanā, lai noskaidrotu atbilstošas barības lomu slimību profilaksē un ārstēšanā.

Saite uz pētījumu

Atpakaļ uz emuāru