Funkcionālās barības izpēte

Kopsavilkums

Mūsu pētījuma mērķis bija noskaidrot funkcionāla uztura lomu cilvēkiem un mājdzīvnieku ēdināšanā. Veicot klīniskos izmēģinājumus veterinārmedicīnas praksē, tika noskaidrots, ka funkcionālajai barībai, kura ir ne tikai sabalansēta, bet satur pietiekamu daudzumu bioloģisku aktīvu vielu, to lietojot regulāri, ir labvēlīga ietekme uz mājdzīvnieku veselību.

Mūsu hipotēze ir, ka mājdzīvnieku piemēri var kalpot kā modelis, lai pierādītu specifiskas pārtikas lomu cilvēku slimību ārstēšanā un profilaksē, ierosinot visa gremošanas trakta reaktivitāti (piemēram, zarnu hormonus, halonus, citokīnus, gremošanas trakta imūnsistēmu, limfas plūsmu un neiromediatorus), lai atgrieztu organisma endogēnās vides līdzsvaru.

Mērķis. Mēs novērtējām un analizējām funkcionālās barības lomu mājdzīvnieku ēdināšanā, lai meklētu saikni ar pārtikas patēriņu cilvēku uzturā.

Metodes. Mēs analizējām dažas specifiskas uzturvielas mājdzīvnieku barībā, balstoties uz vēsturiskiem datiem literatūrā par to efektivitāti vēža profilaksē. Līdztekus tika pētītas vielmaiņas un imunoloģiskais disbalanss un hroniskas locītavu iekaisuma slimības.

Rezultāti. No funkcionālā uztura iegūst gan cilvēki, gan dzīvnieki.Gremošanas sistēmas aktivizēšana ir saistīta ar daudzām pārmaiņām un modifikācijām gremošanas trakta fizioloģijā un tādos bioķīmiskajos parametros kā glikoze un insulīns, tā var būt pārsteidzoši nozīmīga veselības uzturēšanai un slimību profilaksei.

Secinājumi. Balstoties uz ievākto informāciju, mēs atbalstām mājdzīvnieku “antropomorfizāciju”, tos izmantojot kā piemērotus modeļus, pētot uztura lomu slimību profilaksē un ārstēšanā, taču vienlaikus ņemot vērā to, ka cilvēka dzīves ilgums ir 7 – 8 reizes ilgāks nekā dzīvniekiem. Funkcionālās barības efektivitāti dzīvniekiem var novērot ļoti īsā laikā un tai ir neapšaubāmas priekšrocības, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un pagarinātu dzīves ilgumu.

 

Saite uz pētījumu

Atpakaļ uz emuāru