Atsauksme par barības “ORAL active” lietošanu

Barība “ORAL active” tika lietota lai profilaktētu mutes dobuma patoloģijas – tādas kā aplikuma un zobakmens attīstība, slikta elpa, stomatīts un gingivīts.
Barību lietoju savam sunim (bezšķirnes, 5 g.v., 25kg) kuram diagnosticēju otrās pakāpes periodontītu (uz zobiem novēro aplikumu un nelielu zobakmeni uz ilkņiem un molārajiem zobiem, kā arī nelielu gingivītu). Lietoju divas nedēļas barojot 2 x dienā. Pēc 3-5 dienām uzlabojās izelpa. Pirmās nedēļas laikā redzamais zobakmens samazinājās uz pusi un praktiski pazuda gingivīta pazīmes. Divu nedēļu laikā mutes dobuma stāvoklis bija praktiski tāds kā pec klīnikā veiktas mutes dobuma sanācijas. Neliels zobakmens bija saglabājies uz ilkņzobiem, bet tas arī ir saprotams, jo ilkņzobi praktiski nepiedalās barības uzņemšanā un tās sasmalcināšanā.
Pēc personīgās pieredzes varu teikt, ka barība ir ļoti labs profilaktisks un pēcoperācijas ārstniecisks līdzeklis mutes dobuma patoloģiju gadījumos. Savas struktūras un sastāva dēļ, tā profilaktē aplikuma un virssmaganu zobakmens veidošanos. Smagākos gadījumos, pēc mutes dobuma sanācijas, šo barību būtu jāiekļauj pēcoperācijas ārstniecības kursā. Lietot var gan kā pamatbarību, gan pievienojot līdz šim lietotajai barībai. Gribētu sevišķi atzīmēt C vitamīna klātbūtni, jo tas nepieciešams zobu periodontālo saišu stiprināšanai, lai uzturētu veselīgu zobu struktūru un veicinātu audu ātrāku sadzīšanu. Bez tā, C vitamīns stiprina imunitāti uz ir spēcīgs antioksidants. Līdz ar to, savā ziņā, tiek profilaktēts neoplāziju attīstība mutes dobumā kā arī visā organismā.

LLU Veterinārmedicīnas fakultātes
Klīniskā institūta asoc.prof.
Dr.med.vet. AGRIS ILGAŽS
Atpakaļ uz emuāru