Mutes dobuma un augšējo elpceļu patoloģiju ārstēšana ar uztura palīdzību. "ORAL active" barības multicentriskais pētījums

Suņiem simptomi, kas saistīti ar nevēlamu reakciju uz barību, ir ļoti bieži sastopami un skar vairākas orgānu sistēmas: gremošanas traktu, ausis, nervus sistēmu, urīnceļus, elpošanas sistēmu un ādu. Taču nesen veiktie pētījumi ir pierādījuši, ka mutes dobums ir viena no sistēmām, kuru bieži vien skar tādas hroniskas un recidivējošas problēmas kā: aplikums, gingivīts, stomatīts, laringīts, bronhīts un it sevišķi halitoze. Šīs patoloģijas ir nepatīkamas šādu iemeslu dēļ: slikta atbildes reakcija uz medikamentiem, recidīvs pēc mutes dobuma sanācijas, saimnieku neapmierinātība, saskaršanās ar grūtībām lietot atopiskos vai sistēmiskos medikamentus, diskomforts  atrasties tuvumā dzīvniekam ar izteiktu halitozi. Uzturs ir spēcīgs instruments mutes dobumu patoloģiju kontrolē gan sastāva, gan graudiņu formas dēļ. Tam ir nozīmīga loma mutes un smaganu audu integritātes, kā arī kaulu pretestības saglabāšanā un zobu un mutes dobuma patoloģiju profilaksē un kontrolē. Balstoties uz šiem aspektiem, “FORZA10” Izpētes un attīstības departaments ir izveidojis funkcionālo barību līniju tieši mutes dobuma patoloģiju kontrolei.

“Funckionālā barība”  ir neoloģisms, termins, kas nozīmē gan uzturu, gan ārstēšanu. Funkcionālā uztura zinātne ir jauna medicīnas nozare, kas pēta specifisku dabisko vielu spējas ārstēt slimības un piedalīties to profilaksē. Šo īpašību dēļ tās var kļūt par trūkstošo ķēdes posmu starp dabisko medicīnu un farmakoloģiju. Funkcionālās barības spēj arī vienkārši un pilnībā atrisināt problēmas, kas saistītas ar topisku, iekšķīgi lietojamu un parenterālu medikamentu lietošanu.

 

  1. gada 11. aprīlis

Saite uz pētījumu

Saite uz pētījumu

Saite uz pētījumu

Atpakaļ uz emuāru