Lespedēza

Lespedēza

Kas viņa ir?

Lespedēza (Lespedeza spp.) pieder tauriņziežu dzimtai, tās lapas un zari satur vērtīgas ārstnieciskās vielas un viņa palīdz tiem suņiem un kaķiem, kuri cieš no nieru slimībām.

Superspējas

Lespedēzas sastāvā ir daudz flavonoīdu un tanīnu. Viņai ir pozitīva ietekme akūtas vai hroniskas nieru mazspējas gadījumā. Viņa palīdz izvadīt urīnvielu un hlorīdus nieru slimību laikā, tādējādi attīrot un aizsargājot urīnizvadsistēmu. Pateicoties tam, ka flavons saistās ar cukuru, lespedēzai piemīt ilgstoša diurētiskā darbība. Lespedēza bezbailīgi kontrolē slāpekli, regulējot tā daudzumu asinīs, raugoties, lai tas nenodarītu kaitējumu.

Lespedēza ir arī spazmolītiķis un flavonoīdi palīdz atbrīvoties no brīvajiem radikāļiem, kas jau izsenis ir visu šūnu struktūru ienaidnieki.

Kur viņu meklēt?

Kurām barībām ir pievienota lespedēza? Viņa ir nepieciešama FORZA10 Renal Active sausajā barībā gan suņiem, gan kaķiem. Viņa arī ir izmantota Urinary Active sausajā barībā kaķiem, kā arī attiecīgajā Actiwet  mitrās barības līnijā.

Varoņdarbi

Kad Andrē Mišo (Andrè Michaux) – franču izcelsmes botāniķis – atklāja Lespedeza capitata Floridā, viņš to nosauca par godu štata gubernatoram Manuelam de Sespedesam (Manuel de Cèspedes). Pārrakstīšanās dēļ nosaukums pārtapa par lespedēzu, un, kad tas jau bija reģistrēts, botānikas likumu dēļ to vairs nebija iespējams mainīt. Mums nav zināms, kas notika ar nabaga Mišo vēlāk.
Atpakaļ uz emuāru