Malva

Malva

Kas viņa ir?

Malva (Malva sylvestris) ir malvu dzimtas augs ar skaistiem, dažādu nokrāsu violetiem ziediem. No šī auga iegūtā krāsas variācija tika nodēvēta par gaišsārti violeto (mauve). Palīdzot īstenot mūsu kompānijas mērķi – laba veselība ar laba uztura palīdzību – malva savu ieguldījumu suņiem un kaķiem sniedz ziedu un lapu veidā, jo tās ir auga daļas, kurās ārstniecisko vielu ir visvairāk.

Superspējas

Malva darbojas kā  zarnu sieniņas “mīkstinātājs”, galu galā ne bez iemesla viņas latīniskais nosaukums tulkojumā nozīmē “mīksts” vai “ar spēju mīkstināt”.

Malva ir labs aizsarglīdzeklis iekaisušām gļotādām, jo tās darbība ir nomierinoša, tā mazina patogēnās zarnu mikrofloras izraisīto kairinājumu un iekaisuma simptomus, kuru cēlonis visticamāk ir slikts uzturs.

Kā mēs šo supervaroni varētu nosaukt precīzāk? Viņa noteikti ir zarnu trakta regulētājs, jo tur izvirza savus noteikumus. Taču esiet uzmanīgi, jo malvas īpašības ir atkarīgas no devas. Pārāk bieži viņu lietojot, malva savu darbu veiks tik enerģiski, ka tā rezultāts būs pastiprināta laksatīvā darbība. Malva arī stimulē imūnsistēmu vai drīzāk stimulē organisma aizsargspējas, un, piemēram, cilvēki viņu var lietot sīrupa veidā, lai ārstētu klepu. Viņas spēju pamatā ir bagātīgais gļotvielu saturs, flavonoīdi, tannīni, kafijskābe, hlorogēnskābe un dabiskie malvīni.

Kur viņu meklēt?

Malvas maigo pieskārienu meklējiet FORZA10 Dermo Active sausajā barībā un tās mitrās barības līnijā Actiwet, Hypoallergenic Active sausajā barībā kaķiem un divās Hypoallergenic Actiwet mitrajās barībās ar jēru vai zivi, kas paredzēta gan suņiem, gan kaķiem.

Varoņdarbi

Dzejnieks Marko Valerio Marciale (Marco Valerio Marziale) savās mājās bija pieradis ieturēt vieglas pusdienas, taču, viesojoties pie sava mecenāta, viņš atkāpās no savas kulinārās atturības,  ļāvās garšas kārdinājumam un ieturēja greznas maltītes. Nākamajā rītā, lai tiktu galā ar sekām, viņš saimniecības pārzinei lūdza pagatavot malvas zupu ar vārītām, skābām citronkoka lapām, kuras iesaka lietot pret aizcietējumiem.

Austrijas tautas medicīnā malvas lapas ir izmantotas iekšķīgi, tēju veidā vai arī ārīgi, vannu veidā, lai ārstētu ādas, gremošanas trakta un elpceļu problēmas. Spānijā lapas tika izmantotas, lai mazinātu nātru dzēlienu radīto iekaisumu.
Atpakaļ uz emuāru