Tējas koks

Tējas koks

Kas viņš ir?

Melaleuca alternifolia, kurš ir ieradies suņiem palīgā, ir liels, aptuveni sešus metrus augsts Austrālijā augošs koks. Viņu pavada spēcīga smarža, kura nāk no ēteriskās eļļas saturošajām lapām. Šīs eļļas tiek sauktas arī par tējas koka eļļu. Tējas koks ir viens no visspēcīgākajiem augu supervaroņiem, tas pieder Miršu dzimtai un ir radniecīgs augam, no kura Sardīnijā gatavo slaveno Mirto liķieri.

Tējas koku nevajadzētu sajaukt ar kadžeputu (Melaleuca leucodendron), kuram piemīt nelielas antibakteriālas īpašības, ne arī ar niaouli  (Melaleuca viridiflora), no kura tiek iegūta aromātiskā eļļa.  

Superspējas

Tējas kokam ir fungicīdas un antibakteriālas īpašības, un viņš galvenokārt cīnās ar ādas infekcijām, kuras izraisījušas mikroskopiskas sēnītes vai baktērijas.

Šis supervaronis strādā roku rokā ar pašu organismu, ierosinot tam jau piemītošus reģenerācijas procesus. Tomēr esiet uzmanīgi, saucot viņa superspējas talkā! Iekšķīgi lietojot, ēteriskā eļļa var būt ļoti kairinoša, lai gan to labi panes gļotādas un ēteriskā eļļa ilgstoši saglabā savu iedarbību.

Eļļas sastāvā ir šādas organiskās vielas: terpinēns, α-terpineols, p-cimēns, fenoli un cineols, ko dēvē arī par eikaliptolu.

Kur viņu meklēt?

Tējas koka darbs norit suņa auss kanāla mikrovidē, kurā viņš aktīvi cīnās ar saprofītu izraisītajiem otītiem, ko savukārt ir izraisījis imūndeficīts vai nepiemērotas barības lietošana. Jūs viņu atradīsiet mūsu Forza10 Oto Active sausajā barībā. Viņa spējas tiek izmantotas arī mūsu Eco bio Line fitokosmētikas ražošanā.

Varoņdarbi

1770. gadā pazīstamais britu pētnieks kapteinis Kuks nonāca Austrālijā, kur viņš atklāja biezi augošus, smaržīgus krūmus. Nodibinājis kontaktus ar vietējiem iedzīvotājiem, viņš uzzināja par šī krūma lapu pielietojumu nobrāzumu, kodumu un brūču ārstēšanai un simptomu mazināšanai.

Kapteinis šī koka lapas izmantoja kā tējas aizvietotāju un no tā ir cēlies pašreizējais nosaukums “tējas koks”. Tādējādi viņš spēja pasargāt sevi un savu komandu no gastroenterīta un citām problēmām, vienīgi ne no pirātiem, protams.
Atpakaļ uz emuāru