Augu valsts piedevu antitoksiskā efekta pierādījums

Dažu augu valsts piedevu ar pretiekaisuma un antitoksiskā iedarbība in vitro.

Kopsavilkums

Autoimunitātes attīstībai labvēlīgus apstākļus rada tādi neraksturīgi faktori kā medikamenti vai ķīmiskās vielas. Novērota korelāija starp tetraciklīnu – it sevišķi oksitetraciklīna (OTC) – un imūnmediēto saslimšanu biežumu.

OTC ir izvēles medikaments gremošanas trakta un elpceļu infekcijas slimību ārstēšanā broileriem. Ir ziņots par OTC uzkrāšanos tajos vistu audos, kurus izmanto pārtikā, antibiotiku atliekvielām radot potenciālus riskus gan mājdzīvniekiem, gan cilvēkiem, kuri tās uzņem ar gaļu vai no gaļas atvasinātiem blakusproduktiem.

Mēs pētījām 13 dažādu augu – funkcionālo barības piedevu ar pierādītu imūnmodulējošo iedarbību – pretiekaisuma īpašības. Papildus mēs in vitro novērtējām šo augu iedarbību pret OTC proinflamatoro toksicitāti.

Mūsu rezultāti parādīja būtisku interferona (INF-)-gamma producēšanas samazinājumu cilvēku un suņu limfocītos ārstniecības augu ietekmē (*p < 0.005). Paaugstināta INF-gamma producēšana, kas notiek 24h ilgā OTC inkubācijas T limfocītos laikā, būtiski kritās Haematococcus pluvialis, Glycine max un visu ārstniecības augu maisījuma (*p <0.05) klātbūtnē.

Mēs secinājām, ka šo ārstniecības augu lietošana var palīdzēt cīnīties ar OTC izraisītu toksicitāti un sniedz jaunu pieeju funkcionālo barību izstrādei, lai uzlabotu standarta medikamentozo ārstēšanu gan infekciju gadījumā, gan iekaisuma slimību profilaksei.

 

Saite uz pētījumu

Atpakaļ uz emuāru