“OTO active” barības multicentriskais pētījums

Uztura risinājumi recidivējoša hroniska otīta ārstēšanā suņiem

 

Klīniskās pazīmes, kas ir saistītas ar nevēlamu reakciju uz barību, suņiem un kaķiem ir ļoti bieži sastopamas un var skart dažādus orgānus. Tāpat kā cilvēkiem, arī mazajiem dzīvniekiem nevēlamu reakciju izraisītie simptomi var skart vairākas orgānu sistēmas, piemēram, gremošanas traktu, ausis, nervu sistēmu, urīnceļus, elpošanas sistēmu un ādu.

Recidivējošs ārējās auss iekaisums (otitis externa) vai vidusauss iekaisums (otitis media) tiek novērots vairāk nekā 80% suņu ar nevēlamu reakciju uz barību. Vairāk nekā 20% gadījumu tas var būt vienīgais simptoms. Šī patoloģija ir sevišķi nepatīkama vairāku iemeslu dēļ: slikta atbildes reakcija uz medikamentozu ārstēšanu, pastāvīgi slimības recidīva gadījumi, neapmierināti dzīvnieka īpašnieki un acīmredzamas grūtības, īstenot paredzēto ārstēšanu ar topiskajiem vai sistēmiskajiem medikamentiem.

Balstoties uz šiem apsvērumiem, “FORZA10” Izpētes un attīstības departaments ir izvirzījis mērķi attīstīt principu “ārstēšana ar uztura palīdzību” un ir izveidojis funkcionālo barību līniju “FORZA Nutraceutical”, kas paredzēta no orgānu sistēmām.

“Funkcionālā barība” ir neoloģisms un termins, kas nozīmē “barība kā zāles” jeb veselīga barība ar tādām uzturvielu sastāvdaļām, kas izvēlētas pēc to augstās sagremojamības un hipoalerģiskajām īpašībām, kā arī ārstējošajām īpašībām, ko  augu ekstrakti ar pierādītu efektivitāti. Funkcionālā barība var atrisināt arī grūtības, ko saimniekiem sagādā savu dzīvnieku ārstēšana ar topiskiem, iekšķīgi lietojamiem un parenterāliem medikamentiem.

  1. gada 11. aprīlis

Saite uz pētījumu

Atpakaļ uz emuāru