Pētījums par hronisku otītu (ārējās auss iekaisumu)

Provizoriskie rezultāti par barības ar  pretiekaisuma un antioksidējošu iedarbību lietošanu un tās ietekmes klīniskais novērtējums 30 suņiem, kas slimo ar hronisku ārējās auss iekaisumu (otitis externa)

Kopsavilkums

Šī klīniskā pētījuma mērķis bija novērtēt iespējamo specifiskas funkcionālās barības lomu hroniska bilaterāla ārējā auss iekaisuma klīnisko simptomu atvieglošanā (auss kanāla oklūzija, apsārtums, izdalījumu apjoms un nepatīkama smaka) 30 pieaugušiem suņiem.

30 dažādu šķirņu suņi (vidējais vecums  ± SEM; 6.03 ± 0.15 gadi un vidējais svars ± SEM; 32.01 ± 1.17 Kg; 53.3 % vīriešu kārtas suņi, 46.6 % sieviešu kārtas suņi) ar acīmredzamiem hroniska klīniskā otīta simptomiem tika iedalīti divās vienādās grupās un pēc nejaušības principa 90 dienu garumā saņēma vai nu funkcionālo barību (ND grupa), vai arī standarta barību (SD grupa). Visos gadījumos tika lietoti topiskie medikamenti. Funkcionālā barība ar pretiekaisuma un antioksidējošu iedarbību būtiski samazināja visu simptomu intensitātes skalas vidējos rādītājus pēc 90 dienu ilgas lietošanas (P < 0.0001). Vienīgi Malassezia pachydermatis infekcijas gadījumos ietekme bija neliela.

Mūsu pētījuma rezultāti ir vieni no retajiem, kas ir pierādījumos balstīti un apstiprina komerciālas funkcionālās barības efektivitāti kombinācijā ar medikamentozu ārstēšanu, lai atvieglotu ārējās auss iekaisuma simptomus. Šis pētījums sniedz jaunas iespējas ārējā auss iekaisuma  klīniskajā ārstēšanā, norādot uz speciālas barības un medikamentu kombinētās terapijas efektivitāti.

 

Saite uz pētījumu

Atpakaļ uz emuāru